Forum FORUM SAGEM Strona Główna

 Recenzja (test) Sagema my700X z Twojej Komórki

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
rozz
Gość






PostWysłany: Pią 23:49, 30 Cze 2006    Temat postu: Recenzja (test) Sagema my700X z Twojej Komórki

Idea Autor: Jerzy Nowak
Arrow Artykuł ukazał się w "Twojej Komórce" nr. 2006/6


Cytat:
Sagem my700X

Francuskie piękno

Bezpowrotnie minęły już, miejmy nadzieję, czasy, gdy telefony firmy Sagem utożsamiane były z najtańszymi urządzeniami oferowanymi w zestawach bezabonamentowych. Po raz kolejny trafił bowiem do nas produkt tej firmy pasujący do najwyższej półki. Sagem my700X ma wszystkie funkcje, które współczesny telefon mieć powinien.

Słuchawka ma więc ładny wygląd, nietypowo zaprojektowane klawisze, odtwarzacz muzyczny, aparat fotograficzny, technologie EDGE, rozszerzaną – nawet do wielkości 1GB – pamięć i wyświetlacz rozróżniający ponad 260 tys. kolorów.

Omawiany produkt należy do znanej nam już linii telefonów określanych mianem slim. My700X ma grubość 15 mm, więc nie wypycha kieszeni marynarki. Niestety, może je jedynie nieco obciążać, ponieważ waży 95 g.

Artystyczny produkt
Sagem jest ładnie zaprojektowany. Połączenie czerni i metalicznego srebra z dodatkiem krągłości klawiatury wygląda efektownie. Nawet oko aparatu fotograficznego na tylnej części obudowy jest płaskie. Niestety, zastosowane tworzywo – na wysoki połysk – ma pewną wadę. Gdy telefon weźmiemy do ręki zostają na nim tłuste odciski palców. Widać je zarówno na klawiszach, ekranie jak i, niestety, na ściance okrywającej obiektyw. Ślady dłoni – gdy nie będziemy pamiętali, by je wytrzeć przed zrobieniem zdjęcia – na pewno wpłyną na niższą jakość fotografii. Obawiam się również, że używając telefonu, nosząc go w kieszeni, kładąc na stole – zarysujemy tworzywo i zdjęcia używanym już aparatem będą jeszcze niższej jakości.

Natomiast klawiatura, choć ewidentnie wygląda na dzieło artysty, jest całkiem wygodna w użyciu. Poszczególne klawisze pracują bardzo precyzyjnie i są ergonomiczne. Trudno się „niechcący” pomylić i wcisnąć nie to, co chcieliśmy.

W testowanym przez nas egzemplarzu zauważyliśmy jeszcze jedną uciążliwość. Wtyczka z ładowarki bardzo luźno wchodziła do gniazda w telefonie. Wystarczyło tylko delikatne poruszenie aparatem lub dotknięcie kabla ładowarki, by nastąpiło rozłącznie. Testowany jednak przez nas produkt był prototypem i miejmy nadzieję, że w egzemplarzach, które trafią do sprzedaży ta niedogodność zostanie usunięta.

Sama bateria jest wykonana w technologii litowo jonowej i – według producenta – wystarcza nawet na pięć godzin rozmowy lub jest w stanie czuwać 350 godz. Myślę, że jak na taki telefon, z tak rozbudowanymi funkcjami jest to całkiem przyzwoity wynik.

Giga muzyki

Telefon też powinien zaspokoić tych wszystkich, którzy używają takich urządzeń do słuchania muzyki. My700X w pakiecie sprzedażnym ma, co prawda, kartę pamięci o pojemności tylko 32 MB, ale może on obsługiwać karty miniSD o pojemności nawet do 1 GB. Biorąc po uwagę, że średnio jeden utwór w formacie MP3 zajmuje około 3 MB można ze sobą nosić naprawdę pokaźne zapasy muzyki. Poza tym można ją selekcjonować tworząc na przykład listy utworów. I regulować albo specjalnymi
efektami dźwiękowymi FX (3D, bas, reverb, fanger), albo dopasowywać equalizerem. Urządzenie radzi sobie z dźwiękami zapisanymi w formatach muzyki: MP3, AAC, AAC+, E-AAC+.

Zagadkowa rozdzielczość
Nieco zamieszania wprowadził aparat fotograficzny. Nie ma wątpliwości, że ma on matrycę o rozdzielczości 1,3 mln pikseli. W materiałach prasowych podano, że dla zdjęć wynosi ona 2 mln pikseli. Tymczasem proste działaniae wskazuje na to, że maksymalna rozdzielczość tego aparatu niewiele przekracza wielkość 1,6 mln pikseli. (1600x1280 pikseli). Kiedy teoretyczne rozmiary zdjęcia są większe niż matrycy, to oznacza, że aparat potrafi interpolować pikseli, czyli tworzyć coś z niczego. A to się zawsze negatywnie odbija na jakości fotografii. Dlatego też nie warto przejmować się tymi parametrami, a korzystać co najwyżej z prawdziwej rozdzielczości matrycy i fotografować w rozdzielczości 1280x1024 pikseli.

Z podobna rezerwą podchodzić należy także do zoomu w aparacie. Co prawda ze swoimi parametrami wygląda on imponująco – jest to tak zwany zoom ośmiokrotny, ale niestety tylko cyfrowy. Korzystać więc z niego należy wyłącznie w awaryjnych okolicznościach.

Do zalet natomiast aparatu należy jego bogate oprogramowanie z możliwością ustawiania balansu bieli włącznie. Możemy też korzystać z samowyzwalacza czy upiększania zdjęcia ramkami. Ważną też dla wielu osób funkcją może być to, że w aparacie fotograficznym istnieje możliwość całkowitego wyłączenia dźwięku w czasie robienia zdjęcia.

My700X ma też funkcję filmowania. Obejmuje ona formaty video: H263, H264, MPEG4. Ponieważ nagrywać można z dźwiękiem wspomnimy, że Sagem obsługuje też formaty audio: AMR, PCM, Midi. Filmy i zdjęcia możemy potem oglądać na znakomitej jakości wyświetlaczu. Rozróżnia on ponad 260 tys. kolorów, przedstawiając barwy bardzo dobrze nasycone i kontrastowe. Cyfry i litery są bardzo ostre i nawet widoczne w małym rozmiarze nie rozpływają się po ekranie.

Mnożenie funkcji
Telefon – jak przekonuje nas producent, jest najcieńszym telefonem obsługującym EDGE. Jest również jednym z pierwszych produktów, który jest kompatybilny ze stereofonicznymi słuchawkami Bluetooth. Ponieważ bogata jest również lista innych funkcji (słownik T9, gra 3D, radio FM, wybór 10 języków, Syhronizacja z PC, e-mail klienta, SyncML OTA i Local) wydaje się, że jest to produkt mogący przyciągnąć nawet bardzo wybrednego klienta.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM SAGEM Strona Główna -> my700X, my721X, my750X Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gBlue v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin